You are currently viewing Amortyzujące podłogi sportowe

Amortyzujące podłogi sportowe

Nowa sala sportowa w akademii musiała spełniać najwyższe wymagania bezpieczeństwa, głównie ze względu na konieczność zminimalizowania możliwości wystąpienia kontuzji u studentow, które mogły nieraz całkowicie wykluczyć osobę kontuzjowaną z uprawiania sportu. Żadne standardowe podłogi nie posiadały wymaganych przez nas certyfikatów, dlatego nie braliśmy ich nawet pod uwagę podczas wybierania nawierzchni.

Podłoga z certyfikatem bezpieczeństwa do sali sportowej

bezpieczna podłoga sportowaZnacznie lepszym wyborem okazały się podłogi przeznaczone specjalnie do szkolnych sal treningowych. Były one stosunkową nowością w salonach wyposażenia sportowego, choć coraz częściej pojawiały się w miejscu starego typu nawierzchni, często zastępując je całkowicie w ofertach producentów. Naszą uwagę przykuła bezpieczna podłoga sportowa, posiadająca wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa, wykonana z pięciu warstw amortyzujących tworzyw sztucznych. Podłoga była bardzo dobrze zaprojektowana i wykonana z najwyższą starannością, więc była na tyle elastyczna by dobrze pochłaniać uderzenia i siłę upadków, eliminując możliwość doznania poważnych obrażeń podczas utraty równowagi czy przypadkowego upadku w trakcie ćwiczeń, ale również na tyle sztywną by nie przeszkadzać w swobodnym treningu. Większość sportowych podłóg posiadała bardzo śliską powierzchnię, na którą często narzekali ćwiczący, dlatego też wybrana przez nas podłoga zapewniała świetną przyczepność, choć nie była szorstka i nie ograniczała możliwości swobodnego, szybkiego ruchu. Podłoga nie wymagała również nadmiernej konserwacji, gdyż była fabrycznie malowana samopolerującym, samowygładzającym lakierem, który na dodatek ułatwiał czyszczenie podłogi po wszelkich zajęciach.

Tworzywa sztuczne z których wykonana była podłoga należały do bardzo wytrzymałych, i dobrze znosiły wszelkie obciążenia i duży nacisk, dlatego były świetnym wyborem również do wszelkiego rodzaju prywatnych sal treningowych czy siłowni, gdzie coraz częściej były używane. Producent owej podłogi oferował również usługę montażu w wybranym miejscu bez dodatkowych kosztów w przypadku zakupu podłogi do niekomercyjnych sal treningowych. Takie rozwiązanie znacznie zmniejszały koszty i eliminowały konieczność angażowania dodatkowych pracowników do zamontowania podłogi w wybranej sali.