You are currently viewing Balustrady trwałe i solidne

Balustrady trwałe i solidne

Będę zupełnie szczera: nie przepadam za remontami. Od czasu do czasu trzeba jednak zacisnąć zęby i wykonać konieczne prace. Nikt przecież nie chce mieszkać w nieestetycznym miejscu. Tej wiosny podjęliśmy się wymiany balustrad. Wszystkich, jakie mieliśmy w domu. Stare były już na tyle wyeksploatowane, że ich dalsze użytkowanie mogło być niebezpieczne. Postanowiliśmy wybrać coś solidnego i trwałego, co będzie służyło nam przez długie lata. Czy nasze przewidywania się sprawdzą? Jestem przekonana, że tak. 

Poszukiwanie balustrad na miarę potrzeb 

trwałe balustrady stalowe z małopolskiegoDecyzja zapadła dość szybko. Niemal od razu zdecydowaliśmy się na balustrady wykonane ze stali. Czytałam dużo o ich zaletach i wytrzymałości. W końcu stwierdziłam, że to właśnie coś, czego poszukujemy. Póki co sprawdzają się u nas doskonale. Wróćmy jednak do początku naszej historii, czyli do momentu, kiedy zdecydowaliśmy o wymianie starych balustrad na nowe. Wewnątrz domu mamy kilka barierek przy schodach. Oprócz tego znajduje się u nas antresola, również wykończona balustradą. Jest jeszcze taras, a dodatkowo niewielki balkon nad wejściem do domu. Jak widać, sporo elementów musiało ulec wymianie. Zaczęliśmy oczywiście od dokonania stosowanych pomiarów. Okazało się, że w sumie będziemy potrzebować kilkadziesiąt metrów balustrady. Ustaliliśmy, że nie będziemy różnicować wzorów i wybierzemy jedną formą do zastosowania we wszystkich wymienionych miejscach. Pojechaliśmy do umówionego sprzedawcy, który oferuje trwałe balustrady stalowe z małopolskiego. Tam ostatecznie zdecydowaliśmy się na prosty wzór, sprawdzający się zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Wszystko zostało solidnie wykonane i obecnie możemy się cieszyć balustradami w pięknym stalowym odcieniu. Nie chcieliśmy szaleć z kolorami i postanowiliśmy, że najlepiej sprawdzi się u nas naturalny kolor stali.

Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, bowiem nowe barierki doskonale komponują się z otoczeniem. Nasze balustrady składają się z prostych słupków i poręczy z delikatnym ornamentem zdobniczym. Bardzo mi się podobają. Wiem, że posłużą przez długie lata i nie będzie się trzeba martwić ich eksploatacją. Są bowiem wytrzymałe i nie sprawiają żadnych kłopotów w utrzymaniu. Wystarczy utrzymywać je w czystości, by cieszyły oczy nieskazitelnym wyglądem.