You are currently viewing Cena sprzedawanego hotelu

Cena sprzedawanego hotelu

Hotelarstwo jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym zajęciem. W szczególności w miastach turystycznych powstaje coraz więcej pensjonatów i hoteli, które cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze strony turystów, ale też ze strony osób, które regularnie podróżują służbowo. Wokół hoteli kręci się też duży biznes. Wiele z nich , szczególnie tych położonych w atrakcyjnych miejscach, ma sporą wartość, co wykorzystują inwestorzy i nie tylko.

Sprzedajemy nasz hotel

profesjonalna wycena hoteliSą takie osoby, dla których hotelarstwo jest całym życiem. Często przekazują one swój hotel kolejnym pokoleniom. Dla niektórych, jednak, marzenie o hotelarstwie pryska, kiedy przychodzi zderzyć się z rzeczywistością. W końcu prowadzenie tego typu przedsięwzięcia uchodzi za jedno z największych wyzwań biznesowych. Nie dziwi więc fakt, że na rynku nieruchomości często pojawiają się hotele do kupienia. Dla osób lubiących tę branżę jest to okazja do rozwinięcia wspaniałaego biznesu. Zanim dane obiekty zostaną wystawione na sprzedaż, niezbędna jest profesjonalna wycena hoteli, dzięki której jesteśmy w stanie oszacować realną wartość danego miejsca. Przy wycenie branych jest pod uwagę wiele czynników. Jest to na pewno wiek budynku, jego wielkość, stan, a także położenie. Oblicza się też szacowane prawdopodobieństwo zysków, na podstawie danych, pokazujących ilu turystów odwiedza dane miejsce. Wyceniony hotel trafia na sprzedaż. Często takie hotele w dobrych lokalizacjach wykupują spółki i tworzą z nich sieci hotelowe. Cena hotelu, nawet takiego dużego, zazwyczaj przyjmuje zawrotne kwoty. Nie jest to inwestycja dla każdego, ale chętnych na tego typu okazje nie brakuje. Dla osób, które są już zmęczone prowadzeniem hotelu, możliwość fachowego wycenienia go, a następnie sprzedania, jest więc okazją do rozpoczęcia nowej drogi w życiu z odpowiednim stanem konta.

Do jednych z najtrudniejszych branż zaliczane jest jednogłośnie hotelarstwo. Wielu osobom prowadzenie hotelu wydaje się bardzo atrakcyjnym sposobem na biznes, jednak rzeczywistość często okazuje się inna, niż sobie wyobrażaliśmy. W momencie, kiedy mamy i prowadzimy już hotel, ale zbyt nas to obciąża, możemy zdecydować się na jego wycenę, a następnie na sprzedaż. Możemy być pewni, że chętnych nie zabraknie.