You are currently viewing Chciałam usunąć owłosienie

Chciałam usunąć owłosienie

Mam dosyć ciemną karnację i dużo zbędnego owłosienia na ciele. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Miałam również dosyć ciągłej domowej depilacji. Czasami musiałam tor obić nawet dwa razy w tygodni, bo włoski tak szybko odrastały. W końcu postanowiłam skorzystać z jakiegoś bardziej trwałego sposobu usuwania owłosienia. Zależało mi na czymś trwałym, ale jednocześnie bezpiecznym dla skóry i nie wywołującym podrażnień. Zapytałam mojej koleżanki, co by mi radziła.

Jak trwale usunąć owłosienie na ciele?

trwałe usuwanie owłosienia w SzczeciniePoleciła mi ona salon kosmetyczny, w którego ofercie znajduje się trwałe usuwanie owłosienia w Szczecinie. Dowiedziałam się od niej, że istnieją różne sposoby trwałego usuwania owłosienie na ciele. Ona najbardziej poleca usuwanie laserowe, z którego sama korzystała już wielokrotnie. Depilacja laserowa ma wiele zalet. Przede wszystkim można ją stosować na każdym miejscu ciała. W salonach kosmetycznych w ten sposób depiluje się zarówno ręce, nogi, okolice miejsc bikini, jak i pachy czy wąsik pod nosem, który przeszkadza tak wielu osobom. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest delikatne dla ciała, nie wywołuje podrażnień ani uczulenia. Włoski same wypadają wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają dopiero po wielu tygodniach. Aby trwale pozbyć się owłosienia w ten sposób, należy poddać się serii zabiegów. Przeprowadza się je co około 3 tygodnie. Wystarczą trzy lub cztery serie (w zależności od grubości i ilości włosków na ciele, a także od miejsca depilacji), następnie wystarczy wykonać jeden zabieg raz na rok. Jest to tak zwany zabieg przypominający. Dzięki regularnemu przeprowadzaniu zabiegów przypominających można mieć pewność, że włoski nie będą odrastały. Zdecydowałam się na taki zabieg, ponieważ z tego co przekonywała mnie koleżanka był on nie tylko trwały, ale także tani. Już wkrótce przekonałam się, że miała ona rację.

Zapisałam się na depilację laserową do studia kosmetycznego, które poleciła mi koleżanka. Znajdowało się ono w samym centrum Szczecina, blisko mojego miejsca zamieszkania, dlatego nie miałam problemów z dojazdem w to miejsce. Rzeczywiście polecony przez nią zabieg depilacji okazał się bardzo skuteczny. Po serii zabiegów nie miałam już najmniejszego problemu z nadmiernym owłosieniem. Całe moje ciało było idealnie gładkie.