You are currently viewing Ile kosztuje rejs po Adriatyku w Chorwacji?

Ile kosztuje rejs po Adriatyku w Chorwacji?

Planując podróż na statku wycieczkowym często pojawia się pytanie – za co trzeba zapłacić? Opłata za rejs to w rzeczywistości pełna opłata za zakwaterowanie w wybranej kabinie, udział w różnych imprezach rozrywkowych, jak koncerty, przedstawienia, czy korzystanie z boisk sportowych i siłowni. To także koszt posiłków w restauracjach na pokładzie.

Planując wycieczkę po Adriatyku statkiem…

wakacyjne rejsy po adriatyku w chorwacjiRóżne firmy wycieczkowe oferują różne warunki podróży. Wliczyć tutaj trzeba opłaty portowe i są to zasadniczo kwoty, które linia wycieczkowa musi zapłacić za dokowanie i obsługę w porcie. Każdy kraj, czasem port, nakłada własną wysokość opłat. Cała kwota jest dzielona przez liczbę pasażerów i jest obowiązkową opłatą przy zakupie rejsu. Jest to stała kwota za rejs. Planując wakacyjne rejsy po Adriatyku w Chorwacji należy pamiętać o opłatach serwisowych. Oczywiście trzeba pamiętać, że statek wycieczkowy jest jak duży kompleks hotelowy. Trzeba tam uważnie obserwować dzieci, wyjaśnić im, jak się zachować, jeśli zgubią się na pokładzie. Przechowujmy też wszystkie kosztowności w sejfie. Należy pamiętać, że bagaż jest odprawiany w porcie i dostarczany do kabiny. Podczas formalności celnych w Chorwacji oddajemy paszport służbie emigracyjnej na czas rejsu, wchodzimy na pokład i zostajemy zakwaterowani. Warto dodać, że każda kabina zawiera informacje o lokalizacji usług, plan-mapę liniowca, książkę telefoniczną różnych usług na statku. To są formalności tylko i jest to szczegół, o którym warto pamiętać. Jednak dlaczego warto tutaj, nad Adriatykiem skorzystać z tego rejsu? Przede wszystkim jest to wspaniała pogoda na Adriatyku latem i piękne widoki na wybrzeża szkierowe. Można zwiedzić wybrzeża nie tylko Chorwacji, ale i Włoch, Czarnogóry czy Grecji. Niewątpliwie jest to niezapomniana przygoda dla każdego człowieka. Wspomnienia pozostaną na całe życie!

Rejsy morskie po Adriatyku są odpowiednie dla aktywnych podróżników, którzy lubią duże spotkania towarzyskie. Na pokładzie liniowca zawsze znajdują się podróżnicy z różnych krajów, którzy mówią różnymi językami. Jest więc to wycieczka, która będzie miała na celu poznanie nie tylko nowych terenów, ale i nowych kultur. Może to dobry sposób na poznanie nowego towarzystwa? Na pewno jest to luksusowa opcja.