You are currently viewing Informacje na temat zlewu podblatowego

Informacje na temat zlewu podblatowego

Wbudowany zlew do kuchni to nowoczesne i wielofunkcyjne urządzenie. Zlew podblatowy ma bardziej estetyczny wygląd niż blat górny, jednak trudniej go zamontować. Różnica między tymi dwoma typami polega na tym, że boki zlewu podbllatowego są scalone z powierzchnią blatu. Dlatego zamontowanie go wymaga dodatkowej pracy.

Czy można samodzielnie zamontować podblatowy zlew?

zlewy podblatoweZlewozmywak do kuchni montowany jest na blacie lub osobnej szafce. Można go samodzielnie zainstalować tylko na blacie wykonanym z płyty MDF, płyty wiórowej lub litego drewna. Zainstalowanie takiego zlewu pod blatem w kuchni własnymi rękami jest dość łatwe. jeśli chodzi o zlewy podblatowe, to lepiej powierzyć ich montaż specjalistom. Szczególnie jest to ważne, jeśli blat wykonany jest z kamienia sztucznego lub naturalnego, stali nierdzewnej lub innych materiałów, które są pracochłonne w obróbce. Zlewozmywak podblatowy wcina się w blat kuchenny, ale tak, aby boki zlewozmywaka nie były widoczne na powierzchni blatu, a poziom boków zlewozmywaka znajdował się poniżej powierzchni blatu. Boki zlewu podblatowego powinny być proste i równe, ewentualnie z otworami do mocowania od spodu blatu. Prawidłowy montaż zlewozmywaka podblatowego zależy od materiału blatu, jego grubości oraz możliwości montażu stosowanych przez producentów blatów. Zwykle pod blatem instalowane są szafki i szuflady, które umożliwiają racjonalne wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie pełnią praktyczną funkcję – ukrywają rury orazprzewody hydrauliczne.

Większość modeli zlewów ma integralny blat i to sprawia, że ​​zlew w kuchni staje się elementem funkcjonalnym. Charakterystyczną cechą takiego zlewu jest łatwość konserwacji. Powierzchnia takich produktów jest solidna, dzięki czemu zlewozmywak jest mniej brudny, co ułatwia jego pielęgnację. Zlewozmywak podblatowy nie zajmuje miejsca w pomieszczeniu, a wręcz przeciwnie czyni go bardziej funkcjonalnym.