You are currently viewing Jak odzyskać akcyzę?

Jak odzyskać akcyzę?

Firmy transportowe, które przejeżdżają przez Belgię powinny być szczególnie zainteresowane tym, co oferuje tamtejszy Urząd Skarbowy. To rozwiązanie, które jest bardzo opłacalne i dzięki niemu można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych ka każdym tysiącu litrów oleju napędowego, który kupimy. Wydawać by się mogło, że to dużo, ale dla firm transportowych to jedynie kropla w morzu potrzeb. Dowiedzmy się, co trzeba zrobić, aby zacząć odzyskiwać pieniądze.

Czy akcyza jest trudna do odzyskania?

standardowy zwrot akcyzy z BelgiiPierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać, aby odzyskać akcyzę z Belgii, którą trzeba płacić podczas kupowania oleju napędowego do naszych pojazdów, jest rejestracja w belgijskim Urzędzie Skarbowym. Urzędnicy szybko i bez problemów przeprowadzą nas przez całą procedurę. Nie wymaga to od nas żadnych dodatkowych opłat, a poza tym można poprosić, żeby całą procedurę wykonała za nas kancelaria, którą ustanowimy naszym pełnomocnikiem. Jeżeli już zarejestrowaliśmy się w odpowiednim Urzędzie Skarbowym, możemy zacząć tankować paliwo. Warunkiem, który musimy spełnić, jest jednak zatankowanie przynajmniej czterech tysięcy litrów w ciągu jednego roku, żeby móc skorzystać z oferowanej przez Belgów ulgi podatkowej. Oznacza to, że od momentu rejestracji musimy tankować do naszych samochodów przynajmniej cztery tysiące litrów oleju napędowego w ciągu roku. To możliwe, gdy nasze pojazdy często jeżdżą przez Belgię. Warto zarejestrować się w tym programie nawet w sytuacji, gdy nie jeździmy przez ten kraj regularnie. Być może uda nam się uzbierać w ciągu roku wymagane cztery tysiące litrów oleju napędowego. Oznaczałoby to, że będziemy mogli skorzystać z wysokiej ulgi podatkowej. Jeżeli interesuje nas standardowy zwrot akcyzy z Belgii, warto zarejestrować się w belgijskim Urzędzie Skarbowym. Dzięki temu będziemy mogli więcej zaoszczędzić.

To bardzo ważne, aby móc skutecznie korzystać z ulg podatkowych w innych krajach. Dzięki temu będziemy mogli odłożyć więcej pieniędzy i zainwestować je na przykład w zakup lepszych i mocniejszych pojazdów do naszej firmy. Im więcej samochodów będziemy posiadali, tym więcej zleceń będziemy w stanie wykonać. To bardzo ważne, gdyż dzięki temu będziemy mogli skutecznie zarabiać pieniądze oraz nie wydamy ich na niepotrzebne cele.

Więcej na; https://impolsarl.com/