You are currently viewing Najlepsze filtry do lakiernictwa

Najlepsze filtry do lakiernictwa

Akrylowe farby modelarskie nie wymagają użycia specjalnych filtrów podczas pracy z aerografem, dlatego nasze dotychczasowe stanowiska malarskie nie były wyposażone w takowe. Okazało się jednak iż po przestawieniu się na bardziej efektowne i trudniejsze do użycia farby olejne i emaliowe, każde stanowisko musiało być uzupełnione o porządny filtr.

Filtry do stanowisk lakierniczych

filtry lakierniczeObydwa te rodzaje farb są stosowane również w profesjonalnym lakiernictwie, dlatego też zdecydowaliśmy się na zakup filtrów do ścian lakierniczych, które pasowały idealnie do naszych stanowisk malarskich. Filtry lakiernicze w które się zaopatrzyliśmy należały do prostszych odmian, wykonanych z kartonu. Miały one za zadanie wchłaniać większość wilgoci oraz oparów farby w taki sposób, by nie przedostawały się one do wentylatora odciągowego i nie powodowały jego blokowania. W większych stacjach lakierniczych, takich jak komory w zakładach przemysłowych i samochodowych, takie filtry również zatrzymują szkodliwe substancje w oparach, i uniemożliwiają wyciągnięcie ich przez wentylację, aczkolwiek nasze farby były znacznie mniej profesjonalne, a tym samym nie miały szczególnie szkodliwych chemikaliów. Kartonowe filtry, mimo pozornej delikatności, są bardzo trwałe, tym bardziej w stanowiskach w których nie stosuje się bardzo silnych chemikaliów, oraz na których praca jest dość ograniczona.

Przy normalnej intensywności pracy, jeden filtr może być używany przez dwa miesiące, nim wymaga wymiany. Dopasowanie filtra nie jest zbyt dużym problemem, gdyż każdy wariant może być docięty na wymiar bez utraty właściwości, dlatego też zaleca się zakup większych filtrów, które mogą być znacznie szybciej dopasowane do konkretnej komory lakierniczej czy też stanowiska malarskiego.