You are currently viewing Nowoczesna laserowa poziomica

Nowoczesna laserowa poziomica

Poziomica to narzędzie znane już w starożytności, i używane w najróżniejszych formach do dnia dzisiejszego. Mimo prostoty większości wariantów, jest to niezastąpiony element wyposażenia, umożliwiający uniknięcie wielu problemów budowlanych i pozwalający na precyzyjne wykonywanie prac, zarówno podczas budowy jak i wykończenia budynków.

Najnowocześniejsza poziomica laserowa z miernikiem

laser poziomującyZałogi budowlane preferujące nowoczesny, zaawansowany sprzęt pomiarowy używają niemal wyłącznie laserowych urządzeń poziomujących, gdyż takowe są nie tylko o wiele dokładniejsze, ale również łatwiejsze w użyciu, mimo pozornego skomplikowania. Typowy laser poziomujący musi być położony na podłożu i uruchomiony, by mógł samoczynnie dokonać pomiarów otoczenia i przedstawić osobie obsługującej wymagane informacje. Może być on wykorzystany do mierzenia odchylenia podłoża od ścian, odległości od wybranego miejsca, oraz wielu innych parametrów. W zależności od rodzaju, poziomice laserowe mogą mieć bardzo odmienną przestrzeń roboczą i zasięg lasera. Najprostsze urządzenia mogą mieć zasięg nie większy niż dwa metry, i być kompaktowymi laserami mieszczącymi się bez trudu w kieszeni. Większe urządzenia, zazwyczaj montowane na podstawach czy statywach, mają zasięg sięgający nawet do pięćdziesięciu metrów, choć rzadko zdarza się by tak duże odległości były wymagane.

Większość załóg budowlanych wykorzystuje więc lasery o średnim zasięgu około dwudziestu metrów, mające niekiedy również lasery ukośne oprócz standardowych krzyżowych, zwiększające precyzję pomiarów. Ceny urządzeń są bardzo zróżnicowane, i w dużej mierze zależą od precyzji i poziomu zaawansowania konkretnego lasera pomiarowego. Urządzenia te są jednak tak przydatne, iż wielokrotnie zdarza się iż warte są nawet dość wygórowanej ceny.