You are currently viewing Preparaty do ochrony lakieru samochodowego

Preparaty do ochrony lakieru samochodowego

Lakiery do samochodów sportowych najwyższej klasy są najbardziej imponującym wykończeniem każdego samochodu. Często zdarza się iż mają własny, opatentowany kolor, jakiego nie można znaleźć w palecie dowolnego producenta lakierów samochodowych, i zachowują wygląd przez bardzo długi czas przy prawidłowej konserwacji. Nie są jednak szczególnie wytrzymałe, dlatego też nieuważni kierowcy bardzo często uszkadzają je już po kilku wyjazdach na drogę.

Ceramiczne powłoki do osłony lakieru samochodowego

nowoczesne powłoki ceramiczne w gdańskuKierowcy chronią lakier samochodowy na wiele różnych sposobów. Ci, którzy nie posiadają zbyt wygórowanego budżetu preferują ochronny wosk, czy nałożenie folii zabezpieczającej lakier. Są to skuteczne i tanie metody, aczkolwiek nie sprawdzają się w przypadku lakieru producenckiego, więc posiadacze wysokiej klasy samochodów najczęściej zaopatrują się w powłoki ceramiczne, nakładane na lakier dowolnego samochodu w podobny sposób jak zwykły wosk. Wielu kierowców zaopatruje się w nowoczesne powłoki ceramiczne w Gdańsku, u producenta najbardziej sprawdzonych preparatów do pielęgnacji samochodów. Powłoka ceramiczna to preparat który zapobiega starzeniu się lakieru, a tym samym utracie połysku powierzchni, oraz czernieniu powierzchni lakieru. Jest ona nakładana na samochód w taki sam sposób jak wosk, i musi być nałożona na uprzednio wyczyszczoną powierzchnię. Większość powłok nie jest zauważalna na karoserii samochodu, gdyż warstwa powłoki jest znacznie cieńsza niż choćby folia nakładana na karoserię. Taka powłoka doskonale chroni przed zarysowaniami, spowodowanymi kontaktem z kurzem i pyłem na drodze, aczkolwiek jej główną zaletą jest utrzymanie doskonałego wyglądu samochodu.

Powłoka sama z siebie jest błyszcząca, dlatego zdecydowanie podkreśla intensywność lakieru na jakim została położona, szczególnie jeśli jest to lakier wysokiej klasy, używany na samochodach luksusowych. Powłoka jest znacznie łatwiejsza do czyszczenia niż karoseria, nawet zabezpieczona woskiem czy preparatem osłonowym, więc nie wymaga szczególnie silnych środków czyszczących by doprowadzić samochód do idealnego stanu po jego zabrudzeniu podczas jazdy na drodze w dowolnych warunkach. Najprostsze środki czyszczące w zupełności wystarczają do oczyszczania powłoki z każdego zabrudzenia.