You are currently viewing Profesjonalne automaty Necta

Profesjonalne automaty Necta

Handel jest jedną z najlepiej rozwiniętych gałęzi, które każdego roku przynoszą miliardy dochody. Robimy zakupy przeważnie w sklepach stacjonarnych oraz internetowych i najczęściej są to przemyślane, wcześniej zaplanowane produkty.

Jakie są rodzaje automatów vendingowych?

nectaWiele lat temu w Stanach Zjednoczonych powstały pierwsze automaty do sprzedaży samoobsługowej. Bardzo szybko zyskały dużą popularność, w związku z czym opanowały niemalże cały kraj. W niedługim czasie trafiły do Europy, gdzie z początkiem lat dziewięćdziesiątych mogliśmy się cieszyć nimi także w Polsce. Pierwsze maszyny marki Necta oferowały jedynie zimne napoje w puszkach i butelkach, które można było znaleźć w takich miejscach jak uczelnie, szkoły, urzędy czy szpitale. Z czasem ich oferta zaczęła się poszerzać o nowe produkty, dzięki czemu trafiały do szerszej grupy odbiorców. Dziś w automatach vendingowych możemy kupić słodkie i słone przekąski, zimne napoje w kartonach, puszkach i butelkach, a nawet świeże owoce, jogurty czy lody. Posiadają one przeszkloną przednia ścianę, dzięki czemu zawsze widać co jest akurat dostępne w automacie. Ich obsługa jest bardzo prosta, zatem każdy klient sobie z nią poradzi. Wystarczy wybrać produkt, wrzucić monetę lub dokonać płatności kartą płatniczą i czekać aż pojawi się w podajniku. Ceny produktów sprzedawanych w automatach są niemalże identyczne jak w popularnych sklepach, zatem klient nic nie traci. Niewątpliwą zaletą maszyn vendingowy jest to, że można w nich robić zakupy przez 24h na dobę.

Na rynku działa przynajmniej kilku producentów maszyn vendingowych, którzy zaopatrują większość firm specjalizujących się w prowadzeniu takiej formy sprzedaży. Ich automaty można kupić nowe lub używane albo wynająć na korzystnych warunkach.