You are currently viewing Rodzaje balustrad szklanych

Rodzaje balustrad szklanych

Istnieje kilka rodzajów balustrad szklanych. W tym artykule omówimy zalety i wady każdego typu. Tutaj oferujemy również wskazówki dotyczące wyboru najlepszego dla naszego domu. Niezależnie od tego, czy mamy ganek, czy taras, powinniśmy rozważyć zainstalowanie szklanego systemu balustrad. Szklane poręcze zapewniają niezakłócony widok i niezrównaną żywotność. Poniżej wymieniono cztery najpopularniejsze rodzaje balustrad szklanych.

Oprawione balustrady szklane

wytrzymała balustrada szklana - nowy sączNajpopularniejszy rodzaj barierki szklanej zawiera zestaw kryształowo przezroczystych paneli chronionych łańcuchem. Poręcze ze szkła ramowego mogą być wykonane z dowolnego metalu, ale aluminium nie wymaga konserwacji. Poręcze ze szkła ramowego są popularnym wyborem dla właścicieli domów, którzy poszukują alternatywy łatwej w utrzymaniu i bezobsługowej. Jeśli chodzi o styl i trwałość, balustrady szklane bezramowe to najlepszy wybór. W przeciwieństwie do innych materiałów, szkło może wytrzymać wysokie ciśnienie i nadal pozostaje bezpieczne. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na panele można zastosować matowe szkło i naklejki. Taka właśnie powinna być wytrzymała balustrada szklana – nowy sącz to miejsce, gdzie znajdziemy ich producentów. Balustrady szklane można również dostosować do własnych potrzeb. Te wszechstronne balustrady są zarówno niedrogie, jak i trwałe. Balustrady całoszklane idealnie nadają się do zastosowań zewnętrznych, balkonów i schodów. Dają poczucie przestronności i przejrzystości oraz uzupełniają bardziej konwencjonalne materiały budowlane. Szyna montażowa wykonana z aluminium jest popularnym wyborem do balustrad szklanych, a jej wszechstronność jest imponująca. Może być montowana na klatce schodowej lub w budynku o zmiennej konstrukcji podłogi. Jego profil nośny jest przyspawany do elementów łączących. Ogólnie rzecz biorąc, balustrady ze szkła taranowego są najlepszym wyborem dla współczesnych domów, które chcą poprawić wygląd domu. Te szklane balustrady zapewniają najwyższą czystość estetyczną, ponieważ szklane panele są mocowane w drewnianej ramie zamiast okuć lub klipsów. 

Ogólnie rzecz biorąc, całoszklane systemy wypełnienia balustrad szklanych będą składać się z dwóch elementów ramy głównej. Panele są mocowane na miejscu za pomocą śrub lub łączników nasadowych, które rozciągają się na pionowe słupki. Balustrady szklane oprócz zabezpieczenia paneli wymagają również poręczy. Obie te cechy sprawiają, że przed zamontowaniem systemu balustrad szklanych konieczne jest rozważenie projektu.