You are currently viewing Rodzaje taśm z wbudowanymi diodami

Rodzaje taśm z wbudowanymi diodami

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych dóbr, które mogą być wykorzystane w wielu aplikacjach i projektach. Przykładem może być chociażby tak prozaiczna zdawałoby się kwestia jak oświetlenie. Zarówno w budynkach prywatnych jak i również firmach niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego natężenia światła na powierzchni roboczej. Wartość ta jest zróżnicowana i zależna od czynności, które mają być realizowane w danym pomieszczeniu.

Jak działa taśma LED-owa?

taśmy led ip65Im dokładniejsze prace mają być tam realizowane tym natężenie światła powinno być większe. Osobną kwestią są również zagadnienia związane z dekoracją wnętrza. W takim przypadku bardzo często montowane są taśmy led ip65, które mogą generować światło w różnych barwach. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu ich w diody RGB oraz odpowiedniemu sterowaniu. Warto bowiem wspomnieć, że technologia LED daje wiele korzyści, które sprawiają, że jest ona niezwykle popularna. Diody są niezwykle wydajne oraz trwałe, a do tego możliwa jest łatwa regulacja ich świecenia oraz integracja z automatyką budynkową. Dzięki zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń możliwe jest uzyskanie wysokiego stopnia ochrony IP co pozwala montować taśmy również na zewnątrz. Do ich zasilania potrzebny jest z reguły osoby osprzęt, który dostarcza napięcia 12 lub 24 V DC.

Niemniej na rynku dostępne są już również serie taśm, które mogą być zasilane bezpośrednio z sieci. W ten sposób konieczne jest jedynie ich zamocowanie we wskazanym miejscu, a następnie włożenie jedynie wtyczki do gniazdka sieciowego. Jak widać dostępnych jest wiele różnych sposobów, które pozwalają osiągnąć założone efekty. Jednym z nich może być osiągnięcie odpowiedniego poziomu natężenia światła na powierzchni roboczej, a innym uzyskanie ciekawego efektu dekoracyjnego wnętrza.