You are currently viewing Samochody w wypożyczalni są zawsze ubezpieczone

Samochody w wypożyczalni są zawsze ubezpieczone

Możliwość wynajęcia samochodu oferowana jest przez firmy, które popularnie nazywa się wypożyczalniami. Z oferty takiej firmy może skorzystać każdy, kto spełnia dwa podstawowe warunki. Klientem wypożyczalni może zostać osoba pełnoletnia, która posiada uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi. Wypożyczalnie mają w swojej ofercie najczęściej samochody osobowe i dostawcze. Największy wybór jest oczywiście w samochodach osobowych, które stanowią zdecydowaną większość oferty.

W wypożyczalni podpisujemy umowę i płacimy kaucję

wypożyczalnia samochodów tychyObecnie większość firm oferujących auta na wynajem stosuje formalności będące zabezpieczeniem obu stron transakcji. Najważniejsza jest oczywiście umowa zawierana pomiędzy wypożyczalnią a wypożyczającym. W umowie określone są warunki użytkowania wypożyczonego auta. Podsumowując te warunki w dużym skrócie – auta można używać do normalnej i zgodnej z prawem jazdy. Jest jeszcze drugi dokument, który stosuje praktycznie każda wypożyczalnia samochodów Tychy. Jest to protokół zdawczo-odbiorczy, w którym przedstawiciel wypożyczalni wraz z klientem określa wszystkie wady pojazdu przed wypożyczeniem. Chodzi oczywiście o widoczne na zewnątrz i wewnątrz samochodu uszkodzenia. To jest bardzo ważny dokument dla wypożyczającego, bo zabezpiecza go przed odpowiedzialnością za szkody zrobione przez innych. Każdy samochód oferowany przez wypożyczalnię jest ubezpieczony. Przy czym trzeba pamiętać, że ubezpieczenie nie dotyczy zniszczeń z winy kierowcy wyrządzonych wewnątrz pojazdu. W tym miejscu właśnie powstaje przestrzeń do tego, żeby wypożyczalnie mogły pobierać kaucję. Kaucja jest oczywiście w pełni zwrotna, a jej wysokość jest proporcjonalna do wartości wypożyczanego samochodu. Na pewno lepiej byłoby, gdyby jednak samochody były ubezpieczone również od zniszczeń wyrządzonych przez kierowcę wewnątrz pojazdu.

Każdorazowe wypożyczenie samochodu wiąże się z koniecznością podpisania dokumentów, które chronią oby dwie strony umowy najmu. W praktyce każdy wynajem przebiega bez najmniejszych problemów. Wypożyczenie samochodu jest łatwe i proste i dostępne dla każdego pełnoletniego kierowcy. Samochody do wynajęcia zawsze są ubezpieczone, więc można nimi spokojnie podróżować. Trzeba tylko pamiętać, że za wnętrze samochodu odpowiada kierowca.