You are currently viewing Suwnice dwudźwigarowe – przydatne w przemyśle

Suwnice dwudźwigarowe – przydatne w przemyśle

 

Chociaż suwnice bramowe występują w ogromnych modelach, które są przydatne w wielu branżach, istnieją również mniejsze suwnice, które można znaleźć w mniejszych branżach i magazynach na całym świecie. Żuraw może mieć regulowaną wysokość lub stałą wysokość i jest zwykle wykonany ze stali lub aluminium, w zależności od zastosowania, do którego żuraw będzie używany.

Suwnice mają szereg zastosowań w przemyśle

stabilne suwnice dwudźwigaroweZasadniczo suwnica bramowa została zaprojektowana z wykorzystaniem dwóch belek pionowych, a następnie belki poprzecznej. Żuraw ma dwie nogi, które są ukształtowane w kształcie litery A z kółkami na dole, dzięki czemu jest przenośny i ruchomy. Zwykle suwnica bramowa w najmniejszej wersji jest wykorzystywana w pracach produkcyjnych do przenoszenia większych części, pojemników i form do i z określonej lokalizacji lub między stanowiskami montażowymi lub roboczymi. W warunkach magazynowych, suwnica bramowa służy do przenoszenia ciężkich i nieporęcznych materiałów na odległości w obszarze roboczym, a wiele z tych suwnic może pomieścić nawet cztery tony lub osiem tysięcy funtów i może mieć zaledwie osiem stóp średnicy lub dwadzieścia stopa w poprzek. Większość ma stałą wysokość roboczą wynoszącą dziesięć stóp, chociaż żuraw może być regulowany w zakresie od siedmiu do szesnastu stóp, dzięki czemu może z łatwością wykonywać wiele różnych prac. Niektóre firmy zbudują również stabilne suwnice dwudźwigarowe na zamówienie zgodnie z konkretnymi potrzebami firmy lub producenta. Chociaż żuraw może być regulowany w zakresie od siedmiu do szesnastu stóp, dzięki czemu może z łatwością wykonywać wiele różnych prac. Mówi się, że są bardziej wydajne i obdarzone najwyższym bezpieczeństwem. A w przypadku suwnic z napędem silnikowym możemy wyeliminować potrzebę pasów startowych i są łatwe w transporcie. Można więc powiedzieć, że inwestycja w suwnice wcale nie jest zła, a zatem jeśli właściciel nie ma dużo do wydania na urządzenia do transportu materiałów, to jest to dla niego najlepszy zakup. Suwnice bramowe posiadają wszystkie możliwości i wydajność, jakie posiadają suwnice pomostowe.

Wybierając żuraw należy pamiętać, że nie wszystkie żurawie są dobrze zbudowane. Wybierz firmę, która ma spójną historię budowy sprzętu i narzędzi, które sprostają rygorom ciężkiej pracy i wielu zastosowań. . Żuraw nie jest tani, więc upewnij się, że czerpiesz jak najwięcej ze swojej inwestycji.