You are currently viewing Szambo obok naszego domu

Szambo obok naszego domu

 

W każdym domu jednorodzinnym nie może zabraknąć zarówno dostępu do wody, jak i sprawnego systemu kanalizacyjnego. Obecnie coraz więcej osób stawia budynki mieszkalne w malowniczych miejscach, często położonych daleko od miast. W takich miejscach nie ma możliwości podłączenia się do miejskiej kanalizy. Możemy, jednak, skorzystać z różnych rozwiązań, które od jakiegoś czasu dostępne są na rynku. Jednym z nich jest oczywiście własne szambo.

Plastikowa oczyszczalnia ścieków obok domu

plastikowe szambo ekologiczneSzambo jest chyba najczęściej wybieraną alternatywą dla kanalizacji. Szamba zakłada się w tych miejscach, w których nie mamy dostępu do kanalizacji miejskiej. Trzeba w końcu znaleźć jakiś sposób na odprowadzanie ścieków z domów. Obok tradycyjnych szamb, od jakiegoś czasu rosnącą popularnością cieszy się plastikowe szambo ekologiczne, które może być jednocześnie oczyszczalnią ścieków. Możemy więc zdecydować się na posiadanie zwykłych pojemników, z których nie przedostają się zanieczyszczenia do gleby lub na mniej lub bardziej skomplikowaną instalację w postaci oczyszczalni ścieków. Większość szamb lub oczyszczalni wykonanych jest ze specjalnego plastiku. Są to plastikowe pojemniki, umieszczane w ziemi, które w przypadku oczyszczali wyposażone są w dodatkową, specjalną instalację, która oczyszcza stopniowo zanieczyszczenia. Zarówno zwykłe szambo, jak i oczyszczalnia, wymagają regularnego zamawiania pojazdów asenizacyjnych, które opróżniają pojemniki. W przypadku oczyszczalni ścieków tych zanieczyszczeń, po całym procesie oczyszczania, zostaje oczywiście mniej, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić na zamawianiu wywozu. Robimy to po prostu o wiele rzadziej. Szamba są montowane w ziemi przez specjalne firmy, które wiedzą jak wszystko podłączyć, żeby działało bez zarzutów. Okazuje się często, że koszt założenia szamba jest porównywalny do kosztów podłączenia do kanalizacji.

Najczęściej wybieranym sposobem na pozbywanie się zanieczyszczeń przy domach jest, obok podłączenie do kanalizacji, budowa szamba. Obecnie najczęściej montuje się szamba, których pojemniki wykonane są z plastiku. Dzięki temu z pojemników nie przedostają się żadne toksyczne substancje do ziemi. Oprócz klasycznych pojemników, możemy też zdecydować się na zamontowanie niedużej, przydomowej oczyszczalni ścieków.