You are currently viewing Szybka dezynfekcja w domu

Szybka dezynfekcja w domu

Czyste pomieszczenia powinny być normą dla każdego z nas, ponieważ jest to konieczne ze względów higienicznych. Jeżeli chodzi o miejsce zamieszkania, to przeważnie je odkurzamy i ścieramy na mokro i sucho płaskie powierzchnie. Podobnie się to odbywa w miejscach zatrudnienia, tylko że wykonują to sprzątaczki przy pomocy przemysłowych urządzeń.

Czym dezynfekować powierzchnie w domu?

bezawaryjna dezynfekcja - warszawaWielu osobom się wydaje, że jeżeli odkurzyli i umyli podłogi oraz pościerali kurze, to mieszkanie jest czyste. Jednak nic bardziej mylnego, gdyż do zachowanie idealnej czystości, potrzebne są także środki odkażające. Poza tym co jest widoczne dla naszego oka i ewidentnie przeszkadza, czyli kurz, piach i plamy, są jeszcze zagrożenia niewidoczne dla ludzkiego oka. Mowa tu jest o bakteriach i wirusach, które stwarzają duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Na pewno znajdziemy je na wszystkich powierzchniach, które dotykamy, ale też unoszą się w powietrzu. Można je usuwać ręcznie specjalnymi środkami antybakteryjnymi, ale nie zlikwidujemy ich z powietrza czy ścian. Tu potrzebna jest bezawaryjna dezynfekcja – Warszawa jest miejscowością, w której działa kilkanaście firm działających w tym zakresie. Dysponują one specjalnymi narzędziami i także urządzeniami, które mogą być stosowane na różnych powierzchniach. Co do metody dezynfekcji, to najczęściej jest to naświetlanie lampą ultrafioletową, zamgławianie i ozonowanie. Z nich wszystkich najlepsze jest ozonowanie, ponieważ jest naturalne i skuteczne. Dzięki tej metodzie można się w kilkadziesiąt minut pozbyć z pomieszczenia i wszelkich przedmiotów w nim się znajdujących bakterii, wirusów, pleśni, grzybów czy nieprzyjemnych zapachów wilgoci albo dymu tytoniowego. Firmy z branży dezynfekcyjnej używają specjalnych przemysłowych generatorów ozonu, które wykazują wysoką skuteczność nawet na dużych powierzchniach.

Jeżeli chodzi o cenę usługi odkażającej, to jest ona indywidualnie ustalana dla każdego klienta, ponieważ zależy od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się rodzaj i metraż powierzchni, która ma być zdezynfekowana oraz gatunek zagrożenia. W stolicy Polski bardzo dużo firm korzysta z takiego rozwiązania, ponieważ daje ono satysfakcjonujące efekty. Z takich rozwiązań korzystają także szpitale czy placówki edukacyjne.