You are currently viewing Wielofunkcyjna brama ppoż rolowana

Wielofunkcyjna brama ppoż rolowana

Jest wiele możliwości zamontowania bramy przeciwpożarowej rolowanej. Może ona służyć chociażby jako rolety zewnętrzne w celu zwiększenia bezpieczeństwa od zagrożeń ze strony np. chuliganów w nieciekawej okolicy w sytuacji, gdy mieszkanie mieści się na parterze. Może wtedy bowiem dojść do kradzieży, a nawet włamania przez  otwarte okno. Bardzo łatwo je także wtedy wybić i wejść do mieszkania.

Bramy przeciwpożarowe, a czasem też antywłamaniowe

bramaMeszkania w kamienicach na poziomie zero często mają okna wychodzące wprost na ulicę. Sprawia to, iż wysoki pieszy z łatwością może do takiego mieszkania zajrzeć, a nawet włamać się, jeśli przy okazji okno jest otwarte. Zapobiec temu mogą wykonane z polichlorku winylu (sławne PCV) panele, z których wykonany jest płaszcz bramy przeciwpożarowej o stosunkowo małej szerokości, około 150-180 cm, jeśli ma osłaniać typowe okna na parterze kamienicy. Bezpieczne bramy przeciwpożarowe rolowane na pewno wyróżnia to, że mogą być montowane praktycznie wszędzie, nawet w małych otworach, dzięki temu, że ich konstrukcja jest zwarta, stąd powyższy opis ich funkcji antywłamaniowej. Najczęściej jednak spotkać je można jako bramy do garażu. Kierowcy przy pomocy pilota dzięki napędowi elektrycznemu mogą wtedy wygodnie użytkować garaż zgodnie z jego przeznaczeniem – jako schowek na samochód. Bezpieczne bramy przeciwpożarowe rolowane są także spotykane popołudniami w każdym mieście. Gdy sklepy i wszelkie kioski są już pozamykane, często zabezpieczone są właśnie opisywanym tu urządzeniem. Wtedy właściciel sklepu nie musi obawiać się, czy przekręcił kluczyk, ponieważ dodatkowym zabezpieczeniem są antywłamaniowe i przeciwpożarowe jednocześnie rolety / bramy, często wyposażone też zwykle w system alarmowy. Producenci owych bram pomyśleli również o nagłych sytuacjach, kiedy wysiada prąd. Mianowicie – opuszczać i podnosić/ zamykać i otwierać rolowaną przeciwpożarową bramę można również ręcznie za pomocą korby. Wtedy jednak zachodzi potrzeba, by wysiąść z auta, by ręcznie zwinąć płaszcz bramy, następnie wsiąść, ustawić samochód, po czym znów wysiąść i płaszcz opuścić. Trwa to wtedy trochę dłużej, ale jest pewność, że auto jest bezpieczne przed wszelkimi niebezpieczeństwami meteorologicznymi czy chuligańskimi, na które mogłoby być narażone, stojąc “pod chmurką”.

 Panele PCV, o których mowa wyżej wykonuje się z białego lub szarego tworzywa, które wypełnione jest dwiema listwami z drewna, które otacza materiał izolacyjny, mający właściwości ognioochronne. To właśnie tutaj widać ich funkcję przeciwpożarową. Przy okazji dodatkowo chronią przed włamaniem, które niestety może się zdarzyć każdemu. Mając okna zabezpieczone taką bramą rolowaną, można czuć się bezpieczniej.

Więcej na; https://fortaxa.pl/