You are currently viewing Wprowadzenie do paneli ogrodzeniowych

Wprowadzenie do paneli ogrodzeniowych

Przestrzeń, którą oferuje nam nasz ogród, jest cenna, dająca możliwość życia na świeżym powietrzu, świeżego powietrza oraz ciszy i spokoju. Ogrodzenia zwykle składają się z segmentów lub paneli ogrodzeniowych, a nie z jednego elementu biegnącego wzdłuż całego obwodu. Panele ogrodzeniowe mogą być wykonane z drewna, metalu, winylu, betonu lub innego materiału kompozytowego.

Ogrodzenia panelowe są wykonane z różnych materiałów

solidne ogrodzenia panelowe w bielsku białejKażdy panel ma pionowe lub poziome deski na zewnętrznej powierzchni oraz dwie lub więcej poprzeczek trzymających je razem. Podzielenie ogrodzeń na wiele sprzedawanych oddzielnie komponentów (lub zestawów) zapewnia większą elastyczność podczas instalacji. Typowy panel ogrodzeniowy ma długość od 5 do 8 stóp. Aby określić liczbę potrzebnych paneli, musimy najpierw ustalić standardową długość panelu. Następnie zmierzymy liczbę stóp otaczającego obwodu i podzielimy to przez długość każdego panelu. Słupki są instalowane w odstępach długości paneli (np. jeden słupek co 8 stóp), a każdy słupek jest wyśrodkowany między panelami, które są zwykle mocowane za pomocą wkrętów do drewna – chociaż niektóre metalowe słupki są wstępnie dziurkowane w celu łatwiejszego montażu. Panele ogrodzeniowe do użytku mieszkaniowego są zwykle wykonane z pewnego rodzaju drewna, winylu lub metalu. Częstym wyborem są solidne ogrodzenia panelowe w bielsku białej. Są nie tylko ekonomiczne w zakupie prefabrykatów, ale także pomysłu na montaż od podstaw. W tym celu świerk, sekwoja i cedr są najbardziej odporne na warunki atmosferyczne. Drewno to idealny wybór na ogrodzenie ogrodu. Winyl, choć z przodu nieco droższy, ma znacznie niższe koszty konserwacji, ponieważ nie wypacza się, nie odpryskuje ani nie ulega pogodzie pod wpływem deszczu. Panele ogrodzeniowe winylowe można również kupić w różnych kolorach, które nie wymagają dodatkowego malowania. W przypadku metalowych ogrodzeń mieszkalnych głównym wyborem są panele ogrodzeniowe z aluminium i kutego żelaza.

Aluminium jest tańsze i lżejsze niż kute żelazo, ale oferuje podobny wygląd i odporność na warunki atmosferyczne dzięki powłoce ochronnej, którą stosuje większość producentów. Aluminiowe panele ogrodzeniowe są najczęściej stosowane do basenów i ogólnego przeznaczenia ozdobnych ogrodzeń ozdobnych.