You are currently viewing Wulkanizacja opon do samochodów ciężarowych

Wulkanizacja opon do samochodów ciężarowych

Pojazdy budowlane są wykorzystywane na każdym gruncie, toteż ich opony mogą z łatwością ulec uszkodzeniu czy przebiciu. Większość opon jest oczywiście dobrze zabezpieczona przed możliwością wystąpienia takiej sytuacji, aczkolwiek awaria może zdarzyć się w najmniej oczekiwanych momentach. Na naszym placu mamy dość duży zapas opon do pojazdów, gdyż wiemy jak często mogą one być potrzebne.

Fachowa wulkanizacja opon do pojazdów budowlanych

gdynia wulkanizacjaMoże się jednak zdarzyć iż zapasu zwyczajnie braknie, zwłaszcza wtedy gdy opony nie były naprawiane na bieżąco. Naprawy są jednak dość utrudnione, gdyż niewiele zakładów wulkanizacyjnych przyjmuje do naprawy duże opony, zakładane do pojazdów budowlanych i maszyn ciężkich. Jeden z najbardziej renomowanych zakładów wulkanizacyjnych, w których naprawia się opony samochodów ciężarowych ma Gdynia Wulkanizacja jest tam przeprowadzana za pomocą bardzo nowoczesnych metod, które ułatwiają dokładne załatanie wszystkich pęknięć opon. Jest to tym trudniejsze zadanie iż opony ciężarowe są duże i grube, więc nie poddają się wulkanizacji bardzo łatwo. Firma ta jest więc bardzo polecana kierowcom samochodów ciężarowych oraz operatorom maszyn budowlanych, właśnie za możliwość błyskawicznej naprawy opon przeznaczonych do ciężkiego sprzętu, który musi być gotowy przez cały czas do użycia.

Jedynym problemem było przetransportowanie opon, które są całkiem gabarytowe, choć firma wulkanizacyjna radzi sobie i z tym zagadnieniem. Posiadają oni bowiem pojazd z dźwigiem hydraulicznym, który zazwyczaj wysyłany jest po odbiór opon, jeśli jest ich zbyt dużo by klient mógł samodzielnie przywieźć je do warsztatu. Nie jest to droga usługa, toteż korzysta z niej większość firm, które mają dużo opon potrzebujących naprawy.