You are currently viewing Wysokiej jakości drewniane klatki dla zwierząt

Wysokiej jakości drewniane klatki dla zwierząt

  • Post author:
  • Post category:Psy

Klatka jest podstawowym akcesorium niezbędnym do hodowli niewielkich zwierząt, takich jak ptaki czy gryzonie. Rozmiar klatki, jej wyposażenie, a także tworzywo, z którego została wykonana, powinny być dostosowane do gatunku zwierzęcia, który ma być w niej trzymany. Idąc tym tokiem, chomiki i myszy powinny mieć klatkę niską i szeroką, szczury i fretki natomiast preferują mieszkania dość wysokie, z dużymi możliwościami wspinaczki.

Zalety korzystania z drewnianej klatki dla zwierząt

klatki z drewna dla zwierzątDuże znaczenie dla zwierząt ma również tworzywo, z którego wykonana jest klatka. Dla ptaków i większości gryzoni poleca się zazwyczaj klatki żelazne lub ocynkowane. Klatki z drewna dla zwierząt wydzielających silne zapachy nie są polecane, ponieważ drewno mocno chłonie wilgoć, w tym mocz gryzoni, wydzielający nieprzyjemny zapach. Drewniane klatki są polecane zazwyczaj dla kawii domowych i królików potrafiących zachować czystość, a także dla psów. Kojce domowe wykonane z drewna wyglądają bardzo elegancko, przez co idealnie wpasują się nawet w najbardziej stylowe wnętrza. Szeroki wybór modeli i kolorów sprawia, że każdy znajdzie idealną meblo-klatkę do swojego mieszkania. W ofercie sklepów istnieją zarówno proste modele w jednolitym, dowolnym kolorze, wspaniale pasujące do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim lub nowoczesnym, jak i również bogato zdobione klatki w kolorze naturalnego drewna, pięknie wtapiającymi się w styl klasyczny, rustykalny lub eklektyczny. Producenci klatek kennelowych wykonują produkty na zamówienie, spełniając życzenia klientów co do wyglądu, rozmiaru i typu klatki. Specjalnie rozmieszczone pręty z przodu klatki umożliwiają zawieszenie miski w taki sposób, by pies nie rozlewał wody na posłanie. Możliwe jest zamówienie klatki pełnej, to znaczy zabudowanej po bokach i z tyłu, a także otoczonej żelaznymi prętami z każdej strony. Typ kennelu powinien być dostosowany przede wszystkim do potrzeb psa, natomiast kwestie estetyczne są kwestią drugorzędną.

Wszystkie klatki kennelowe są od środka zabezpieczone impregnatem uniemożliwiającym wchłanianie wilgoci przez drewno. Wszystkie tworzywa oraz półprodukty wykorzystywane do produkcji klatek kennelowych dla psów są całkowicie bezpieczne dla zwierząt. Ich wysoka jakość zapewnia długotrwałą trwałość, gwarantując tym samym komfort zarówno właścicielowi, jak i jego pupilowi.