You are currently viewing Zakup dobrej mąki orkiszowej

Zakup dobrej mąki orkiszowej

Podstawą zdrowej diety jest spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków, które zawierają wszystkie najważniejsze mikro i mikroelementów. Również konieczne jest unikanie produktów przetworzonych i zastępowanie ich naturalnymi zamiennikami.

Jakie jest zastosowanie mąki orkiszowej?

mąka orkiszowa melvitZ pewnością w większości kuchni znajdziemy mleko, jajka i mąkę, ponieważ, są to podstawowe produkty spożywcze. Z tych trzech produktów najwięcej zastrzeżeń jest do mąki, gdyż najpopularniejsza jest pszenna, którą nie każdy może spożywać. Wynika to głównie z faktu zawartości glutenu, ale nie jest to jedyna mąka, która go zawiera. Także mąka orkiszowa zawiera gluten, choć najnowsze badania naukowe dowodzą, że jest on zupełnie inaczej trawiony przez osoby z nietolerancją na gluten oraz nie wywołuje skutków ubocznych. Mąka orkiszowa Melvit jest zdecydowanie zdrowszym zamiennikiem mąki pszennej, chociażby z tego względu, że nie jest przetworzona. Orkisz jest starożytną odmiana pszenicy, który jest uznawany za żywność ekologiczną, dlatego też kupimy go w sklepach że zdrową żywnością. Co prawda mąka orkiszowa jest nawet trzy – cztery razy droższa niż zwykła mąka pszenna, ale jest także znacznie wartościowsza. Zawiera spore ilości witamin z grupy B, kwas foliowy, magnez, wapń, cynk czy znacznie więcej białka niż mąka pszenna. Na pewno świetnie się sprawdzi do wypieku chleba, bułek, ciastek, naleśników czy pierogów. W sprzedaży kupimy mąkę Mielvit w torebkach pięciusetgramowych lub kilogramowych.

W niektórych sklepach mąkę orkiszową można kupić na wagę i będzie ona nieco tańsza, choć jej cena zawsze będzie wysoka w porównaniu z mąką pszenna. Warto po nią sięgać, gdyż jest doskonałym źródłem ważnych witamin i minerałów. Ponadto nie ma charakterystycznego smaku, zatem można ją wszechstronnie stosować.