You are currently viewing Zdrowa dieta dla psa

Zdrowa dieta dla psa

Każdy właściciel psa wie jak bardzo istotnym elementem jest pełnowartościowa karma. Czasy gdy psy dostawały to co spadło ze stołu na szczęście już się kończą. Wielu właścicieli zdaje sobie sprawę, że powiedzenie jesteś tym co jesz dotyczy również zwierząt.

Dieta barf dla czworonoga

popularna dieta barfWśród wielu kram dla psów można wyróżnić karmy suche oraz mokre. Są one bardzo popularne i wielu właścicieli decyduje się właśnie na taki sposób karmienia zwierzęcia. Producenci karm gotowych zachęcają do kupna ich produktów opisując ich dobre działanie na organizm psów. Jednak zauważyć również można, że wiele zwierząt źle reaguje na gotowe karmy i niechętnie jedzą karmę z puszek czy karmę suchą. Jest wielu zwolenników diety barf która opiera się na surowym mięsie do którego dodaje się warzywa i wypełniacze. Wielu uznaje, że dieta taka jest o wiele bardziej bliska naturze psa czy kota niż sucha przetworzona karma. Dieta barf nie zawiera syntetycznych dodatków oraz konserwantów. Charakteryzuje się dużą zawartością mięsa. Wielu właścicieli czworonogów decyduje się na zmianę diety psa gdy okazuje się, że cierpi on na alergię pokarmową. Karma taka nie zawiera zbóż ani nadmiernej ilości węglowodanów. Postawa diety to mięso oraz kości. To bardzo popularna dieta barf sprawia, że wielu opiekunów czworonogów decyduje się na zmianę sposobu karmienia swojego pupila. Do posiłku dodać można olej, warzywa i owoce z wyłączeniem cebuli, kapusty oraz winogron, jajka oraz podroby. Wielu decyduje się na dodanie do diety psa jogurtu, pestek oraz nasion, które muszą być rozdrobnione. Jeśli zdecydujemy się na zmianę diety psa, warto robić to stopniowo. Przed samą zmianą można zrobić badania krwi, aby określić stan zdrowia zwierzęcia. Należy również pamiętać, że kości mogą powodować zaparcia, a psy lepiej przyswajają mięso drobiowe niż wołowe. Zmiana powinna być stopniowa i powinniśmy obserwować to jak zachowuje się nasz zwierzak. Możemy też poznać jego gust dzięki temu w przyszłości łatwiej będzie dobierać składniki diety. Dietę barf należy uzupełniać suplementami oraz witaminami.

Na rynku dostępne są również gotowe karmy barf. Jednak należy pamiętać, że niekoniecznie są one pełnowartościowe. Przed decyzją o zmianie diety psa warto również brać pod uwagę jego wagę, metabolizm oraz tryb życia czy wiek. Te czynniki wypływają na racje pokarmowe oraz ich skład.